W 2006r. postanowiliśmy trwale związać się z firmą Air Power stając się jedynym i wyłącznym przedstawicielem tej marki w Polsce. Uznaliśmy, że sprzęt tej firmy spełnia nasze oczekiwania we wszystkich istotnych aspektach takich jak trwałość, efektywność oraz obsługa. Air Power sprawdził się podczas tysięcy godzin pracy, przez co najmniej 2000 firm w Europie. Technologia jaką oferuje jest sprawdzona, szybka i bardzo skuteczna. Urządzenia Air Power zapewniają bardzo efektywną pracę oraz bezawaryjną obsługę.

Robot inspekcyjny MATRIX I

Przeznaczony do monitoringu i kontroli kanałów wentylacyjnych, zdalnie sterowany wyposażony w dwie niezależne kamery cyfrowe. Umożliwia dokonanie dokładnej oceny nagromadzonych zanieczyszczeń oraz pozwala wykryć obecność np: wilgoci. Za pomocą tego systemu można także zbierać cenne informacje tj. temperatura, wilgotność,lub za pomocą wbudowanego miernika przebytej odległości odtwarzać plan instalacji.

Zalety urządzenia:

 • wbudowane czujniki temperatury i wilgotności
 • licznik przebytej odległości – możliwość wykonywania inwentaryzacji kanałów
 • możliwość różnorodnego oświetlania: oświetlenie rozproszone, oświetlanie kierunkowe
 • żyroskop, w przypadku przewrócenia umożliwia prawidłowe ustawienie kamery
 • możliwość podpięcia do dowolnego ekranu LCD lub laptopa
 • oprogramowanie umożliwiające sterowanie oraz analizę danych
 • duże masywne koła z wbudowanymi magnesami umożliwiającymi dobrą przyczepność nawet na śliskiej powierzchni
 • szczelna obudowa
 • możliwość inspekcji kanałów kanalizacyjnych (suchych)
 • 2 kamery zainstalowane z obu stron pojazdu
 • zasięg przewodu 20 mb

W skład zestawu wchodzą:

 1. pojazd z kamerą
 2. panel sterowania – bez ekranu LCD
 3. okablowanie
 4. oprogramowanie
 5. walizka

Zestaw Inspekcyjny AP-P 2001

Zestaw Inspekcyjny zapewnia dostęp do najdalszych obszarów przewodów lub innych trudno dostępnych miejsc nawet tam gdzie otwór rewizyjny jest niewielki i wynosi zaledwie ok 5cm. Zalętą zestawu jest ruchoma, obrotowa głowica z własnym 12 ledowym, regulowanym oświetleniem, która zapewnia obrót o 360 stopni. Zestaw posiada również własny monitor i zasilanie oraz konstrukcję umożliwiającą szybkie rozkładanie i składanie.

Zalety urządzenia:

 • znakomite do sprawdzania, kanałów wentylacyjnych, rur, szybów oraz innych trudno dostępnych miejsc
 • obrotowa kamera „oko”
 • bardzo dokładne wyregulowanie ostrości oraz korekcja obrazu
 • oświetlenie : 12 diod LED
 • możliwość podpięcia do dowolnego ekranu LCD, lub laptopa
 • wymiar modułu kamery to 45 mm szerokości i 130 mm długości
 • magnes z tyłu urządzenia umożliwia łatwe umocowanie w miejscu pracy
 • pojemna bateria ok. 12h ciągłej pracy
 • 20 mb kabla znakowanego co 1m
 • kamera odporna na spryskanie wodą

W skład zestawu wchodzą:

 1. kamera
 2. monitor wraz z panelem sterującym oraz akumulatorem
 3. okablowanie z dodatkowym przewodem usztywniającym
 4. kołowrót umożliwiający wygodne podawanie, szybki montaż i demontaż
 5. skrzynka transportowa 510x240x240

P2001 Master JR i SR

Produkty serii Master to zaawansowane technologicznie urządzenia szczotkujące o napędzie pneumatycznym. Mogą one czyścić zarówno kanały okrągłe, jak i prostokątne. Urządzenie napędzane jest silnikiem turbinowym na sprężone powietrze, sterowanym elektrycznie. Moc urządzenia jest uzależniona od wydajności kompresora.

Kontrola i sterowanie:

Urządzenie czyszczące typu Master może być sterowane za pomocą panelu sterującego, albo poprzez zdalny sterownik (opcja). Kierunek obrotów szczotki można zmieniać ręcznie lub automatycznie z interwałami regulowanymi od kilku do kilkudziesięciu sekund.

Wymiar kanałów:

Master JR może być wyposażony w szczotki 150 – 800 mm, a Master SR – do 1200 mm. Zakres działania JR wynosi 25 m, a SR – do 43 m.

Akcesoria:

Master SR jest jedynym sprzętem na rynku, do którego pasuje pneumatyczne urządzenie centrujące. Dzięki temu można zapewnić stałą wysokość głowicy aby szczotka obejła swoim zasięgiem całą powierzchnię kanału a nie tylko dół i boki. Nadaje się on zarówno do małych kanałów jak i do dużych średnic i przekrojów. Pneumatyczne urządzenie centrujące umożliwia pracę w opcji automatycznej z minimalnym udziałem operatora czyszcząc dokładnie i jednolicie cały odcinek kanału.

Wymagania UE

Spełnia wszystkie wymogi UE dla państw Unii, jest więc odpowiednie do zastosowania we wszystkich środowiskach – od małych domów do wymagań szpitalnych.

Reel Master 20 i 30

Produkty serii Master 20 i 30 to zaawansowane technologicznie urządzenia szczotkujące o napędzie elektrycznym z napędem przekazywanym za pośrednictwem wałka. Mogą czyścić zarówno kanały okrągłe, jak i prostokątne.  Konstrukcja oraz zastosowanie odpowiednich elementów regulacyjnych umożliwiają kontrolę i obsługę urządzenia tylko przez jedną osobę.  

Kontrola i sterowanie:

Urządzenie czyszczące typu Master może być sterowane za pomocą panelu sterującego, albo poprzez pilota (opcja). Kierunek obrotów szczotki można zmieniać ręcznie za pomocą pokrętła.

Wymiary kanałów

Reel Master 20  jest idealny do pracy w kanałach od 100 mm do 650 mm. Reel Master 30 obejmuje swoim zakresem kanały do 1250 mm.

Akcesoria

 1. płytki wspomagające
 2. różne typy wałków
 3. sterowanie bezprzewodowe

Wymagania UE

Spełnia wszystkie wymogi UE dla państw Unii, jest więc odpowiednie do zastosowania we wszystkich środowiskach – od małych domów do wymagań szpitalnych.

Reel Jet 20M

Kompletne urządzenie do dezynfekcji kanałów wentylacyjnych. Pojemnik ciśnieniowy może być nabijany ręcznie lub za pomocą sprężarki. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania a do jego obsługi wystarczy jedna osoba.

Kontrola i sterowanie:

Kela Jet jest sterowane ręcznie przy pomocy przewodu zasilającego.

Wymiary kanałów

Kela Jet  jest idealny do pracy w kanałach od 80 mm do 1250 mm.

Akcesoria

 1. głowica z dyszami obrotowymi
 2. szczotki centrujące
 3. zbiornik ciśnieniowy

Wymagania UE

Spełnia wszystkie wymogi UE dla państw Unii, jest więc odpowiednie do zastosowania we wszystkich środowiskach – od małych domów do wymagań szpitalnych.

Zestaw dezynfekujący

Najprostszy, przenośny zestaw do dezynfekcji przeznaczony do małych instalacji.

Kontrola i sterowanie:

AP-P2001 jest sterowane ręcznie przy pomocy przewodu zasilającego.

Akcesoria

 1. zbiornik ciśnieniowy ze spiralnym wężem /4 m/ i rączką.
 2. zestaw dezynfekujący z 8 metrowym wężem.

Zastosowanie:

Ciśnienie w zbiorniku jest wytwarzane ręcznie poprzez stosowanie zintegrowanej pompy lub z podłączonego za pośrednictwem zaworu kompresora.
Zestaw dezynfekujący może być stosowany do dezynfekcji ręcznej i mycia małych instalacji.  Aby umieścić głowice centralnie – stosuje się specjalną szczotkę koncentryczną. Pojemność zbiornika wynosi 10 l.

Materiał:

Zbiornik jest wykonany ze stali kwasoodpornej, uchwyt z mosiądzu, a środek z plastiku i mosiądzu.

Wymagania UE

AP-P2001 spełnia wszystkie wymogi UE dla państw Unii, jest więc odpowiednie do zastosowania we wszystkich środowiskach – od małych domów do wymagań szpitalnych.

Wyciągi elektryczne A2001

A2001 to wyciąg napędzany elektrycznym silnikiem 1 lub 3-fazowym. Wytwarza siłę ciągu niezbędną do usuwania cząstek oderwanych z czyszczonych kanałów i przesyła je do urządzenia filtrującego.

Kontrola i sterowanie

Silnik o mocy 1.5 KW urządzenia AP-A2001/220V pozwala na uruchomienie go bez przeciążenia sieci elektrycznej. W mocniejszej wersji A2001/380V unika się przeciążenia poprzez fazowe uruchamianie i wyłączanie.

Wymiary kanałów

Zarówno AP-A2001 jak i A2001/380V moga pracować odsysając nieczystości z kanałów od 80mm do 1250mm.

Przykładowo: Działanie AP-A2001/220V o sile ciągu 16m/sek w kanale o średnicy 200 mm ma zasięg do 85 m. Silniejszy A2001/380V jest skuteczny aż do 220 m w kanale o średnicy 315 mm przy tej samej sile ciągu. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, wyciągi można podłączyć równolegle.

Akcesoria

 1. Zestaw filtrujący S2001
 2. Zestaw przewodów podłączeniowych z uchwytem. Zestaw zawiera rury średnicy 250 i 300 mm oraz złączki.

Wymagania UE

AP-P2001 spełnia wszystkie wymogi UE dla państw Unii, jest więc odpowiednie do zastosowania we wszystkich środowiskach – od małych domów do wymagań szpitalnych.

Zestaw filtrujący S2001

S-2001 jest przeznaczony do filtrowania powietrza odsysanego z czyszczonych kanałów. Drobiny zanieczyszczeń uwolnione przez szczotki podczas czyszczenia kanału są wyciągane z powietrzem przez wyciąg elektryczny A2001 zatrzymywane w zestawie filtrującym. Powietrze zostaje dokładnie oczyszczone i wraca z powrotem do pomieszczenia lub jest wyprowadzane na zewnątrz budynku.

Mobilność urządzenia

Dzięki niedużej wadze i obracanych kółkach AP-S2001 jest łatwy do przesuwania, również w ciasnych pomieszczeniach. Standardowe podłączenia pozwalają na łatwe użytkowanie w różnych miejscach. W zestawie standardowo są zamontowane filtry EU3 i EU7.

Pojemność

AP-S2001 może oczyszczać 5000 m3/godz. Jeżeli jest potrzeba zwiększenia wydajności można podłączyć równolegle więcej zestawów.

Akcesoria

Zestaw rur AP w łatwy sposób umożliwia podłączenie zestawu filtrującego S2001 do standardowych kanałów i AP-A2001 dmuchawy. W skład zestawu wchodzą rury o średnicy 250 i 300 mm, i adaptery.

Wymagania UE

Spełnia wszystkie wymogi UE dla państw Unii, jest więc odpowiednie do zastosowania we wszystkich środowiskach – od małych domów do wymagań szpitalnych.

ZESTAW PRZEWODÓW Z UCHWYTEM

Przewody służą do odprowadzania zanieczyszczonego powietrza, powstałego podczas czyszczenia do jednostek próżniowych i filtrujących. Zestaw składa się z 7 adapterów, cylindra który służy również jako kabura do przenoszenia oraz 2 elastycznych rura wzmacnianych metalową spiralą. Rury mają po 5m długości a dzięki swojej elastyczności mogą być stosowane niemal w każdych warunkach.

Materiał

Przewody wykonane są z elastycznego plastiku wzmocnione metalową spiralą. Mają po 5 m. długości, 250 i 300 mm szerokości. Dzięki swojej elastyczności mogą być stosowane prawie wszędzie, a do ich transportu
i przechowywania służy cylinder o długości 1 m.

Wygodny cylinder transportowy

Wszystkie przewody z kompletu są wkładane do cylindra, który zapewnia wygodny transport oraz ochronę przed uszkodzeniami.

Wymiary

Długość 1020 mm, szerokość 320 mm, wysokość 400 mm, waga 23 kg. .

W skład zestawu wchodzą:

 • 2 elastyczne rury
 • 7 adapterów
 • opakowanie do transportu – cylinder

Wymagania UE

Spełnia wszystkie wymogi UE dla państw Unii, jest więc odpowiednie do zastosowania we wszystkich środowiskach – od małych domów do wymagań szpitalnych.

4100-41000

Szczotki do kanałów okrągłych

50080-50100

Szczotki do kanałów okrągłych, plastikowy uchwyt

50015-50080

Szczotki do kanałów prostokątnych, plastikowy uchwyt

40015-40080

Szczotki do kanałów prostokątnych, zewnętrzny gwint M12

55125-55630

Szczotki ścierne

54160-54800

Szczotki do dużych zanieczyszczeń

52150-52650

Szczotki z końskiego włosia do tłumików

30107

Przekładania do kanałów prostokątnych

Rozpierak centrujący K2001

Pneumatyczne urządzenie centrujące przeznaczone dla maszyn P2001. Dzięki regulowanym podporom może być wykorzystywane w kanałach o średnicy od 200 do 1250 mm

Krążki podciśnieniowe

Krążki wspomagające wykorzystują zasysane powietrze w kanałach wentylacyjnych poprawiając skuteczność i efektywność pracy szczotek czyszczących

Kołowroty

Kołowroty ułatwiają korzystanie z elastycznych wałków pozwalając wygodnie nawinąć je na szpulę oraz ustawić pod kątem usprawniającym pracę

Elastyczne wałki napędowe

Elastyczne wałki stworzone do czyszczenia kanałów o dużym kącie zakrzywienia. Doskonale nadają się do usuwania drobnych i dużych zanieczyszczeń

Wałki napędowe

Lekkie i trwałe wałki, idealne do czyszczenia małych instalacji

Zestaw serwisowy

Zestaw serwisowy do elastycznych wałków napędowych – niezbędny do usunięcia wszelkich awarii w kilka minut

Balony blokujące

Balony blokujące służą do blokowania kanału lub sekcji.y

Skrobaczki do tłuszczu

Doskonałe do usuwania zalegającego tłuszczu w kanałach wyciągowych oraz dużych zanieczyszczeń z kanałów wentylacyjnych

Back to Top