top of page

O FIRMIE

Firma Clinikka powstała w 2002 roku jako spółka cywilna. Po 1,5 roku działalności firma pozyskała inwestora strategicznego i przekształcona została w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzięki temu Clinikka Sp. z o.o. pozyskała kapitał, który umożliwił dynamiczny rozwój na polskim rynku.

Trzonem działalności firmy Clinikka jest pełen zakres usług związanych z projektowaniem, wykonawstwem i serwisem instalacji wentylacyjnych i wodno-kanalizacyjnych oraz kompleksowe rozwiązania zapewniające odpowiednią jakość powietrza i wody we wszelkiego rodzaju obiektach użytkowych.

Firma Clinikka prowadzi działalność badawczo-rozwojową na wielu płaszczyznach innowacyjności technologicznej. Misją firmy jest ciągły rozwój i poszerzanie zakresu usług w trosce o wysoką jakość oraz kompleksowość świadczonych usług. Od początku naszej działalności ściśle współpracujemy z firmami i ośrodkami badawczymi ze Szwecji, Norwegii i Finlandii. Ponad 90% rozwiązań technologicznych z tej branży pochodzi właśnie ze Skandynawii. Od 2006 roku reprezentujemy firmę Air Power, lidera w dziedzinie projektowania i produkcji całego zakresu urządzeń do czyszczenia, dezynfekcji i monitoringu instalacji wentylacyjnych. Dzięki tej współpracy udało się  wdrożyć kilka nowatorskich rozwiązań i pomysłów do seryjnej produkcji.

Clinikka jest również pionierem na rynku badań instalacji wentylacyjnych. Wspólnie z Narodowym Instytutem Zdrowia firma Clinikka opracowała metodologię oraz procedury sprawdzające układy wentylacyjno-klimatyzacyjne jak również wytyczne oraz interpretację uzyskanych wyników pomiarów i badań. Nasza metodologia oraz interpretacja wyników jest stosowana dzisiaj przez wiele innych ośrodków badawczych. Dzięki współpracy z najlepszymi akredytowanymi laboratoriami, wiedzy mikrobiologicznej oraz wiedzy technicznej Clinikka  oferuje profesjonalną obsługę w każdym zakresie badań.

W 2006 roku Clinikka nawiązała współpracę z firmą Messer w dziedzinie zastosowania technologii czyszczenia suchym lodem. Dzięki tej współpracy Clinikka jako pierwsza firma w Polsce zastosowała komercyjnie system do czyszczenia suchym lodem w sektorze usług.

Wysoka jakość naszych usług to zasługa wspaniałej kadry składającej się z najlepszych i najwybitniejszych specjalistów z branży.

Oferujemy Klientom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie klimatyzacji, komfortu oraz systemów klimatyzacji przemysłowej dla procesów chłodzenia i oczyszczania w oparciu o urządzenia renomowanych, światowych marek, t.j.: SWEGON, TOSHIBA, MITSUBISHI, FUJITSU, KMW, PANASONIC, SAMSUNG i innych.

Jako nowoczesna i odpowiedzialna społecznie firma dbamy, aby nasza działalność była przyjazna dla środowiska naturalnego. Czynnie angażujemy się w budowanie świadomości dotyczącej problemów zanieczyszczenia środowiska oraz ograniczania zasobów naturalnych.

Od lat systematycznie pracujemy nad stałym podnoszeniem jakości usług, co przekłada się na wzrost satysfakcji naszych Klientów.

bottom of page