O FIRMIE

Firma Clinikka powstała w 2002 roku jako spółka cywilna. Po 1,5 roku działalności firma pozyskała inwestora strategicznego i przekształcona została w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzięki temu Clinikka Sp. z o.o. pozyskała kapitał, który umożliwił dynamiczny rozwój na polskim rynku.

Trzonem działalności firmy Clinikka jest pełen zakres usług związanych z projektowaniem, wykonawstwem i serwisem instalacji wentylacyjnych i wodno-kanalizacyjnych oraz kompleksowe rozwiązania zapewniające odpowiednią jakość powietrza i wody we wszelkiego rodzaju obiektach użytkowych.

Firma Clinikka prowadzi działalność badawczo-rozwojową na wielu płaszczyznach innowacyjności technologicznej. Misją firmy jest ciągły rozwój i poszerzanie zakresu usług w trosce o wysoką jakość oraz kompleksowość świadczonych usług. Od początku naszej działalności ściśle współpracujemy z firmami i ośrodkami badawczymi ze Szwecji, Norwegii i Finlandii. Ponad 90% rozwiązań technologicznych z tej branży pochodzi właśnie ze Skandynawii. Od 2006 roku reprezentujemy firmę Air Power, lidera w dziedzinie projektowania i produkcji całego zakresu urządzeń do czyszczenia, dezynfekcji i monitoringu instalacji wentylacyjnych. Dzięki tej współpracy udało się  wdrożyć kilka nowatorskich rozwiązań i pomysłów do seryjnej produkcji.

Clinikka jest również pionierem na rynku badań instalacji wentylacyjnych. Wspólnie z Narodowym Instytutem Zdrowia firma Clinikka opracowała metodologię oraz procedury sprawdzające układy wentylacyjno-klimatyzacyjne jak również wytyczne oraz interpretację uzyskanych wyników pomiarów i badań. Nasza metodologia oraz interpretacja wyników jest stosowana dzisiaj przez wiele innych ośrodków badawczych. Dzięki współpracy z najlepszymi akredytowanymi laboratoriami, wiedzy mikrobiologicznej oraz wiedzy technicznej Clinikka  oferuje profesjonalną obsługę w każdym zakresie badań.

W 2006 roku Clinikka nawiązała współpracę z firmą Messer w dziedzinie zastosowania technologii czyszczenia suchym lodem. Dzięki tej współpracy Clinikka jako pierwsza firma w Polsce zastosowała komercyjnie system do czyszczenia suchym lodem w sektorze usług.

Wysoka jakość naszych usług to zasługa wspaniałej kadry składającej się z najlepszych i najwybitniejszych specjalistów z branży.

Oferujemy Klientom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie klimatyzacji, komfortu oraz systemów klimatyzacji przemysłowej dla procesów chłodzenia i oczyszczania w oparciu o urządzenia renomowanych, światowych marek, t.j.: SWEGON, TOSHIBA, MITSUBISHI, FUJITSU, KMW, PANASONIC, SAMSUNG i innych.

Jako nowoczesna i odpowiedzialna społecznie firma dbamy, aby nasza działalność była przyjazna dla środowiska naturalnego. Czynnie angażujemy się w budowanie świadomości dotyczącej problemów zanieczyszczenia środowiska oraz ograniczania zasobów naturalnych.

Od lat systematycznie pracujemy nad stałym podnoszeniem jakości usług, co przekłada się na wzrost satysfakcji naszych Klientów.

Sebastian Horky

General Menager